>

Zdrowie

CZŁOWIEK JEST ISTOTĄ HOLISTYCZNĄ TO ZNACZY ZŁOŻONĄ.
CIAŁO, czyli wszystko co możemy zrobić każdego dnia aby utrzymać go w należytym porządku. Tu trzeba zwrócić uwagę na to czym go fizycznie karmimy, co jemy w ciągu dnia a czasem i w nocy. Czy dostarczmy mu odpowiednich składników takich jak witaminy, minerały, białko, węglowodany, itp. do harmonijnego funkcjonowania wszystkich komórek ( mamy ich około 50 – 70 bilionów). Organizm w niewyobrażalny dla wielu sposób dba o siebie cały czas, to znaczy 24 godziny na dobę pracuje na twoją korzyść. Niestety nasza nieświadomość powoduje, że zamiast go wspierać dokładamy mu pracy i nie dostarczamy odpowiednich budulców do wymiany milionów komórek, jaka ma miejsce każdego dnia. Wszystko to co jemy to jedno, a druga sprawa to, to co pijemy. Powinniśmy każdego dnia wypić około 2 litrów wody. Natomiast pijemy oprócz niej lub w zamian kawy , herbaty , napoje , soki i inne specyfiki . Zwierzęta piją wodę, rośliny również, tylko człowiek o tym fakcie często zapomina. To jedyny płyn , który nadaje Nam żywotności, radości i szczęścia każdej komórce. Bez wody atomy naszego ciała zachowują się jak chodzący tygodniami po pustyni ludzie. Bez wody nasz organizm jest nastawiony na ochroną życia, w tym momencie o rozwoju nie ma mowy. Jaki z tego morał ? Jedzenie i picie ma duży wpływ na nasze samopoczucie, na odporność i na wiele innych czynności naszego organizmu. Wypoczynek w tym sen to również element zadbania o swoje ciało. Rekreacja szeroko pojęta, czyli kontakt człowieka z przyrodą i jej nieskończonym pięknem, kontakt ze sztuką czy kulturą. To wszystko ma znaczenie dla naszego organizmu i zdrowia. Mówiąc tu o zdrowiu mam na myśli zdrowie fizyczne, jak również psychiczne i emocjonalne lub duchowe. Tu chcę przytoczyć powiedzenie,, W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Ciało starzeje się szybciej kiedy karmimy go lękiem i strachem. Mamy jednak na to wpływ większy niż nam się mogło kiedykolwiek przyśnić lub mogliśmy kiedykolwiek o tym pomyśleć. Jeśli w naszym codziennym menu mamy do zaproponowania : spokój , radość , szczęście i MIŁOŚĆ – ZDECYDOWANIE INACZEJ BĘDZIE REAGOWAŁO NASZE CIAŁO I PROCESY STARZENIA BĘDĄ OPÓŹNIONE O KOLEJNE DZIESIĄTKI LAT. Co byście powiedzieli jak by każdy człowiek mający 50 lub 60 lat mógł klasnąć w dłonie i powiedzieć,, POŁOWĘ ŻYCIA MAM JUŻ ZA SOBĄ”. I tak jak pisałem wyżej nasze CIAŁO cały czas dąży do samo uzdrowienia i wymiany komórek uszkodzonych na komórki zdrowe. Jak się zatniemy przy goleniu lub się skaleczymy w palec, rany te w jakiś cudowny sposób się goją. Jak to się dzieje ? Czy mamy na to wpływ ? Odpowiedź brzmi TAK


CUDA SIĘ NIE ZDARZAJA – ONE SĄ NASZYM UDZIAŁEM
 Mózg przede wszystkim jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo, myślenie to efekt uboczny.
UMYSŁ, to pamięć, nauka i myślenie, które ma wpływ na wszystkie czynności zachodzące w nas( nam tutaj na myśli nasz świat , a może nawet wszechświat wewnętrzny ) i w naszym świecie zewnętrznym. To świadomość, podświadomość, nadświadomość i nieświadomość. Wszystko co miało miejsce w naszym życiu w przeszłości, dzisiaj jest już martwe. Bez względu czy było to coś, co wspominamy z radością i uśmiechem na twarzy, czy jest to coś co sprawia, że łzy cisną nam się same do oczu lub złość ogarnia każdą komórkę naszego ciała. Tego typu sytuacje były z jakiegoś względu i czegoś nas mogły, powinny nauczyć. Doszedłem do wniosku , że w moim życiu nic nie stało się bez mojej przyczyny. Teraz mogę powiedzieć i mówię to otwarcie, według mnie przypadek nie istnieje. Myśli dotyczą również naszej przyszłości i tu przez prawie 40 lat, moje osobiste myśli w większości były pozytywne lecz przyznaję się, były też te związane ze strachem i martwieniem się o jutro. A to ciągłe wracanie do przeszłości, rozgrzebywanie jej i czynienie sobie swoistych wyrzutów sumienia za to co było i jednoczesne przenoszenie lęku i strachu na przyszłość powoduje, że nasza świadomość bycia TU I TERAZ jest minimalna lub jak mówi jeden z moich mentorów śpimy mentalnie i nie uczestniczymy w prawdziwym życiu. Wymaga to od nas odwagi, aby się przebudzić i zobaczyć piękno jakie nas otacza. Lecz dopóki nie dostrzeżemy tegoż piękna w sobie samym, będziemy opierać się na opiniach i ocenach innych osób. Otworzenie szeroko naszych oczu , korzystanie w pełni z możliwości naszego umysłu jak również potencjału w nas samych jest swoistym powrotem do pełnej harmonii z otaczającym nas światem. Wtedy to możemy dostrzec KIM JESTEŚMY,  dla świata i jak nie kompletny byłby świat bez każdego z nas.

DUSZA – DUCHOWOŚĆ, to coś co nie ma nic wspólnego z żadną religia, lub ma związek z każda religią jaka jest na świecie. Ma to związek z naszą, czyli Moja i Twoja tożsamością. Tożsamość kojarzy się wielu ludziom z dowodem osobistym, paszportem lub innym dokumentem potwierdzającym naszą osobę. Czym dla Ciebie jest tożsamość

TOŻSAMOŚĆ WEDŁUG MNIE TO - MOJA WIZJA, MNIE SAMEGO.
To co Ja o sobie myślę, w jaki sposób traktuję porażkę, błąd a jak pojmuję sukces, bogactwo, szczęście czy MIŁOŚĆ. Duchowość dla Mnie to podróż do Mojego wnętrza, do tego co jest ukryte dla innych na ,, pierwszy rzut oka”. Do tego, czego sam nie dostrzegałem przez wiele lat. Kiedyś w takiej sytuacji, miałbym pewnie pretensje do siebie o to. W obecnej chwili Jestem szczęśliwy, że mam w rękach mapę mojego Życia, którą uzupełniam codziennie o nowe drogi do Mojego szczęścia, do Mojego Boga do Mojego Jestestwa. Mapa to nie terytorium, dlatego codzienne aktualizowanie danych pomaga wyjść z utartych dróg starych przekonań( czasem są to wąwozy z wysokimi ścianami bocznymi), które należy zastąpić nowymi ścieżkami. Każdy człowiek ma swoją niepowtarzalną i jedyna taka mapę dla siebie. I nie można komuś takiej mapy zafundować, nie ma takiej możliwości, ponieważ każdy z nas jest inny i to jest piękne w naszym BYCIU.                                              

COŚ DOBRE DLA MNIE NIE MUSI BYĆ DOBRE DLA KOGOŚ INNEGO I ODWROTNIE. Duchowość odróżnia i definiuje JA i MNIE.

Czym jest problem w Twoim życiu ?
Czy problem mażesz nazwać zadaniem do wykonania lub okazją ?
Okazją do wykorzystania swojej dotychczasowej mądrości i umiejętności aby rozwiązywać zadania i dzięki temu nabywać kolejne doświadczenia.

W ŻYCIU PIEKNE JEST ŻYCIE I NA TYM SIĘ KONCENTRUJ

Życie to  sztuka wyboru między mądrymi i nie mądrymi decyzjami, to swoista sinusoida, w której sukcesy przeplatają się  na zmianę z porażkami. Na naukowych wykresach wygląda to jak warkocz,  można porównać to do pysznej chałki pieczonej przez wytrawną kucharkę, mamę lub naszą babcie. Bez względu jednak jak będziemy ilustrować to pojęcie, wniosek jest jeden. Jedno i drugie jest tak mocno ze sobą splecione i połączone, że osiągnięcie sukcesu jest owocem błędów i porażek popełnionych po drodze.
Każdy z nas ma problemy. Jedni  mniejsze inni większe lecz nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Porażka często jest powodem depresji, nerwicy, innych tego typu schorzeń oraz konfliktów miedzy ludźmi. W moich projektach pokazuję ludziom, jak można w prosty sposób czerpać radość, nawet z popełnionego błędu i jak nauczyć się dobrej komunikacji z innymi, bez względu na różnice jakie są między nami. Zmiana komunikacji samego/samej z sobą to podstawowy krok w relacjach ze światem.

Porażka, błąd, nieosiągnięty do końca cel, to w danym momencie dla wielu ludzi ( jeszcze do niedawna również dla mnie ), jakiś koniec czegoś, wręcz nokaut. Nauczyłem się i teraz uczę tego innych, iż błąd, nie mądra decyzja czy porażka jest nieodzownym elementem naszego życia. Właśnie takie sytuacje sprawiają, że wychodzimy z tak zwanej strefy komfortu i następuje rozwój naszej osobowości, stajemy się mądrzejsi niż byliśmy przed chwilą. Jak powiedział Thomas Edison do młodego dziennikarza po 5 tysiącach nieudanych próbach zapalenia żarówki. Zapytany, jak się czuje, jak znosi te porażki? On odpowiedział z uśmiechem, czuję się fantastycznie, to 5 tysięcy kroków bliżej celu jaki sobie wyznaczyłem. Jestem o te 5 tysięcy prób mądrzejszy i dokładnie wiem, w którym kierunku podążać po tych doświadczeniach. Dzięki takiemu podejściu mamy dzisiaj światło i przykład jak możemy traktować błędy lub nie mądre czasem decyzje. W nich zawarty jest sekret sukcesu, one są diamentami, dzięki którym stajemy się bogatsi, mądrzejsi i mocniejsi na kolejne dni naszego wspaniałego życia.

© 2017 Konrad Mężyński